Predavanje na ŽSV-u nastavnika informatike u gimnazijama i u strukovnim školama PGŽ

Izv. prof. dr. sc. Martina Holenko Dlab sudjelovala je na Županijskom stručnom vijeću nastavnika informatike u gimnazijama i u strukovnim školama Primorsko-goranske županije 18. Lipnja 2024. s predavanjem Koncepti praga u nastavi informatike.

Ovim je predavanjem nastavljen niz predavanja na ŽSV kojima se učiteljima i nastavnicima predsatvljaju aktivnosti EduLaba – Laboratorija za primjenu informacijskih tehnologija u obrazovanju.

Sudionici su upoznati s karakteristikama i primjerima koncepata praga u nastavi informatike, a nakon prezentacije su kroz raspravu u grupama identificirali niz zahtjevnih koncepata iz informatike koji se prema njihovom iskustvu iz prakse mogu smatrati konceptima praga. U održavanju prezentacije sudjelovala je i studentica nastavničkog smjera diplomskog studija Informatike, Gabrijela Jakovac.